Vamık D. Volkan, M.D., DLFAPA, FACPsa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yakın Doğu Üniversitesi'nde Stratejik Toplantı: "Gizli Kuşatılmışlık: Kuzey Kıbrıs"
 
 
 
 Haber merkezi
 
 
 
 
Dünyaca ünlü Kıbrıslı  Profesör Dr. Vamık Volkan’ın başkanlığında,
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Diş Hekimliği Konferans Salonunda,
 Kapalı Oturum şeklinde gerçekleşen ve gün boyu beyin fırtınası şeklinde devam eden atölye çalışmasına;
KKTC’den konuşmacı olarak, Türkiye’den ise gözlemci statüsünde, çok sayıda
akademisyen, politikacı, bürokrat ve gazeteciler katıldılar.
 
 
 
 
 
 
 
 
Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, Prof. Dr. Vamık Volkan.
 
 
 
Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş’un başkanlığında ikinci gün, YDÜ Büyük Kütüphanede gerçekleştirilen panelde ise;  Profesör Dr. Vamık Volkan, Fevzi Tanpınar, Hasan Hastürer, İsmail Bozkurt, Hasan Kahvecioğlu, Emine Sütçü ile ASAM Kıbrıs ve Yunanistan Uzmanı Sema Sezer, panelist olarak ilk günkü geniş katılımlı atölye çalışmasında tartışılan konuları kamuoyuyla paylaştılar.  
 
4-5 Haziran 2009 tarihlerinde 2 gün boyunca Yakın Doğu Üniversitesi ve Ekonomi ve Sosyal Araştırmalar Derneği (Ekopolitik)  işbirliğiyle Yakın Doğu Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Gizli Kuşatılmışlık: Kuzey Kıbrıs” konulu atölye çalışması ve panele KKTC’den konuşmacı olarak, Türkiye’den ise gözlemci statüsünde çok sayıda akademisyen, politikacı, bürokrat ve gazeteciler katıldılar.

Virginia Üniversitesi’nden Prof. Vamık Volkan’ın başkanlığında Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Toplantı Salonunda Kapalı Oturum olarak gerçekleştirilen atölye çalışmasına, KKTC’den konuşmacı olarak; Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, Yakın Doğu Kolej Müdürü Işılay Arkan, Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Zeliha Khashman, KKTC Eski Yüksek Mahkeme Başkanı Taner Erginel, KKTC Eski Dış İşleri Bakanı Kenan Atakol, Eski Meclis Başkanı ve Kültür Bakanı İsmail Bozkurt, CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Dr. Sibel Siber, Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan, Din işleri Başkanı Dr. Yusuf Suiçmez,  Cumhurbaşkan Danışmanı Hüseyin Gürşan, Lefke Kadın Konseyi Başkanı Emine Sömek, Dış Basın Birliği Başkanı ve Gazeteci Fevzi Tanpınar, Gazeteci Hasan Hastürer, Gazeteci Hasan Kahvecioğlu ve Gazeteci Emine Sütçü konuşmacı olarak katıldılar.

Gün boyu devam eden çalıştayda;  Ekopolitik Koordinatörü A. Tarık Çelenk, Radikal Gazetesi Yazarı Avni Özgürel, Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bülent Evre, Hukukçu-Yazar Erdoğan Günal, Polmark Araştırma Merkezi’nden Erten Aydın, Ekopolitik Araştırmacı Hakan Çopur, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Ekopolitik Danışmanı Mete Yarar, Ekopolitik Direktörü Murat Sofuoğlu, Kuzey Kıbrıs Dış İşleri Bakanlığından Mustafa Lakadamyalı, Siyaset Bilimci Osman Bostan, Prof. Dr. Gazeteci-Yazar Özler Aykan, ASAM Kıbrıs ve Yunanistan Uzmanı Sema Sezer, Başbakanlık Dış Politika Basın Müsteşarı Dr. Savaş Barkçın, Psikolog Senem Çevik, SETA Ekonomi Direktörü Taha Özhan ve Ekopolitik Direktör Yardımcısı Yusuf Ergen ise gözlemci olarak hazır bulundular.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © Vamık D. Volkan and Özler Aykan 2007.
 
All rights reserved.
 
 
 
Policies & Info / Accessibility / Sitemap / RSS / JSON
 Webmaster: Oa Publishing Co. 
Editor: Ö–zler AYKAN
Last modified on: Apr 20, 2016